Başkan Engin’den Narlıdere Metrosu Teşekkürü

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, 24 Şubat Cumartesi günü hizmet vermeye başlayan Fahrettin Altay – Narlıdere Metrosu’nun hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Engin, “Narlıdere Metrosu’nu ısrarla takip eden ve sonuçlandıran Tunç Soyer Başkanımız başta olmak üzere, metronun kentimize kazandırılmasında geçmişten bugüne emeği geçen herkese Narlıdereliler adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 287 milyon Euro yatırımla hayata geçirdiği Fahrettin Altay – Narlıdere Metrosu, 24 Şubat Cumartesi gününden itibariyle açıldı. Narlıdereli vatandaşlar da Balçova, Çağdaş, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Narlıdere, Şehitlik ve Kaymakamlık istasyonlarının yer aldığı metroyu daha ilk günlerden sıklıkla kullanmaya başladı. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, metronun hayata geçirilmesinde emek veren herkese ilçe halkı adına teşekkürlerini iletti.

NARLIDERE’YE ÇOK YAKIŞACAK

Fahrettin Altay – Narlıdere Metrosu’nun İzmir’e ve Narlıdere’ye ne kadar faydalı olacağının önümüzdeki günlerde daha net görüleceğinin altını çizen Başkan Engin, “Narlıdere Metrosu ile İzmir’imiz yeni bir can damarı daha kazanmış oldu. Vatandaşlarımız ekonomik, verimli, güvenli ve hızlı ulaşım konforuna kavuştu. Narlıdere Metrosu’nun devreye girmesiyle birlikte artık yüzlerce otobüs ve binlerce araç trafikten çekilecek. İşe gidip gelmeler kolaylaşacak, trafik sıkışıklığı, hava ve gürültü kirliliği azalacak. Metronun getirdiği yaşam kalitesi ile Narlıdere’mizin yeni işletmelere ve yatırımlara da ev sahipliği yapacağına inanıyoruz. Vatandaşlarımız artık İzmir’imize hediye ettiğimiz Yukarıköy’e, İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte hayata geçirdiğimiz Pir Sultan Yaşam Vadimize ve Narlıdere’nin her noktasına kolaylıkla ulaşabilecek. Halkımızın yaşam kalitesi artacak, esnafımız daha çok kazanacak. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer olmak üzere Narlıdere Metrosu’nun kentimize kazandırılmasında geçmişten bugüne emeği geçen herkese Narlıdereliler adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x