Rize’de fırtına! Çatılar uçtu, arabalarda hasar meydana geldi

DHA

Rize’de etkili olan şiddetli rüzgar, hasara neden oldu.

İl merkezinde etkili olan nedeniyle Gülbahar Mahallesi’nde bulunan Sarıhan Sitesi’ndeki bir binanın çatısı uçarak Yılmaz Apartmanı’na çarptı.

Çarpmanın etkisiyle apartmanda çok sayıda evin balkon korkulukları zarar gördü, camları kırıldı.

Binanın önünde bulunan araçlar zarar gördü

Çatının bazı parçaları 13 katlı binadaki balkonlarda asılı kaldı. Bina önünde bulunan çok sayıda araçta hasar meydana geldi. Polis ekipleri binanın önüne güvenlik şeridi çekti.

Yılmaz Apartmanı sakinlerinden Gönül Hacaloğlu, uykudan patlama sesi ile uyandığını anlattı.

Korku içerisinde ne olduğunu anlamaya çalıştığını aktaran Hacaloğlu, “Evin ışıklarını yaktığımda odaların camlarının kırık olduğunu gördüm. Oturma odasından balkona baktığımda ise balkon demirlerinin ve camların kırıldığını, balkonda odun parçaları olduğunu fark ettim.

Bina yıkılıyor sandım. Komşumun çağırması ile yan taraf geçtim. Binaya çatı düştüğünü sonradan öğrendim. Çok büyük korku atlattık.” diye konuştu.

Aynı mahallede bir binanın uçan çatısı ise Çaykur İlkokulu’nun üzerine düştü. Okul çatısında hasar meydana geldi.

Fındıklı ilçesi Merkez Mahallesi’nde de bir evin çatısı uçtu. Bölgedeki bazı araçlarda hasar oluştu.

Hasar tespiti için çalışma başladı

Belediyesi ekipleri, günün ağarmasıyla bölgede temizlik çalışmalarına başlandı. İtfaiye ekipleri, binaların balkon ve dış cephelerinde asılı kalan çatı parçalarını indirdi.

Kentte, hasar tespit çalışması da başlatıldı.

Düşen çatı parçalarından otomobili zarar gören Ömer Ömeroğlu, gazetecilere, gece şiddetli rüzgar olduğunu belirterek, “Kuvvetli bir ses duyduktan sonra balkona çıktım. Apartmandaki arkadaşlar binanın çatısının uçtuğunu söylediler. Aşağıya indik. Benim arabaya da çatı parçası vurdu. Tahminen 7-8 araç zarar gördü. Binanın dış cephesinde de zarar oluştu. Rüzgar çok şiddetliydi.” dedi.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x