Inside Out 2, Dune 2’yi Geçerek 2024’ün Gişede En Başarılı Filmi Oldu!

Pixar imzalı Inside Out (Ters Yüz), 2015 yılında vizyona girmiş ve tüm dünyada başarı yakalamıştı. Bu nedenle Oscar ödülü de kazanan yapımın devam filmi de büyük merakla bekleniyordu. Inside Out 2 ismini alan film, 14 Haziran’da resmen çıkışını yaptı.

Inside Out 2, tıpkı ilki gibi çok beğenildi. Hatta, gişede de inanılmaz bir açılış yaparak animasyon filmleri tarihine geçti. Şimdi ise genel anlamda filmler arasında bu yılın en başarılısı olmayı başardı.

724 milyon dolar hasılatla Dune 2’yi geçti, yılın en iyisi oldu

2. haftasını dolduran Inside Out 2, ABD’de 355 milyon dolar hasılat yaptı. Dünyanın geri kalanıyla birleştiğinde ise bu miktar 724 milyon dolara ulaştı. Böylece 2024’ün şimdiye kadarki en iyi hasılat yapan filmi olmayı başardı.

Daha öncesinde zirvede, yılın çok sevilen bir diğer filmi Dune: Part II vardı. Dune 2, 711 milyon dolar hasılat ile zirvedeydi. Ancak Inside Out 2, onu iki haftada geçmeyi başardı. 1 milyar doları geçip geçmeyeceğini zamanla göreceğiz.

Inside Out 2, tıpkı ilk filmde olduğu gibi Riley karakterinin beynindeki duyguları anlatıyor. Bu sefer Riley’in büyüdüğünü görüyoruz. Ergenlikle birlikte yepyeni duygular da dahil oluyor.

2024’ün şimdiye kadar en iyi gişe hasılatı yapan 5 filmi şu şekilde:

  1. Inside Out 2 – 724 milyon dolar
  2. Dune: Part Two – 711 milyon dolar
  3. Godzilla x Kong: The New Empire – 567 milyon dolar
  4. Kung Fu Panda 4 – 543 milyon dolar
  5. Kingdom of the Planet of the Apes – 378 milyon dolar

Inside Out 2 fragmanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x